Zdarec!!Jmenuji se Roman!Doufám že se vám můj blog líbí!Hlasujte v anketách!Pište komentáře!!JJ!!Supéééér.

Pokémoni info

12. června 2008 v 20:10 |  Pokémoni

Určitě neuškodí trocha historie o hře POKÉMON:

Pokémon vznikl v Japonsku. Vymyslel ho hoch jménem Satoshi Tajiri, který jako malé dítě měl zálibu sbírat brouky a všelijaké havěti. Studovat se mu nechtělo. Vedle neustále sběratelské vášně trápil své rodiče neustálím hraním videoher. Nikdo nevěřil, že by to mohl dotáhnout příliš daleko, dokonce ani tehdy když po šesti letech nezdarů a pokusů vyrukoval se hrou Pokémon.

Rozmontoval Nintendo aby zjistil jak se taková hra dělá. Ale pak objevil Game boye a možnost propojení dvou Game boyů ho inspirovala. Tajiri podepsal s Nintendem smlouvu i když jim nedokázal vysvětlit svou představu. Vývoj trval šest let.

V roce 1996 byl Pokémon hotov, ale zprvu se nesetkal s velkým úspěchem. Game boy už byl zastaralý, Pokémon neměl publicitu, velcí výrobci neměli zájem, ale děti ano. Prodej začal stoupat a stoupá dodnes.

Princip hry je jednoduchý. Koupí hry se stáváš trenérem Pokemonů. Pokémoni jsou jakási zvířátka či příšerky nejrůznějších podob a s různými často bizardními způsoby boje, postupně se trénují a vyvíjejí u posledních verzích až třemi vývojovými fázemi.

Hra začíná v dětském pokoji. Jsi malý chlapec, vyběhneš ven, couráš se po okolí a snažíš se chytit po jednom exempláři s celé řady druhů divokých Pokémonů. Buduješ sbírku a své miláčky trénuješ, účastníš se s nimi nelítostných soubojů. Neboj se, pokémoni neumírají, pokémoni nebojují na život a na smrt, bojují dokud neomdlí. Stane-li se něco tvému Pokémonovi stačí ho vzít do Pokémon Centra, kde ti ho bezplatně ošetří.

Ve třech prvních verzích Red, Blue, Yellow lze najít 151 Pokémonů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.